Spisu treści:

Ana Carrasco odzyskuje przywództwo w Mistrzostwach Świata Supersport 300 w wyścigu zdominowanym przez Jeffreya Buis

Holender Jeffrey Buis dokonał niemożliwego w kategorii Supersport 300 w Aragonii. Uciekł solo i wygrał wyścig z przytłaczającą przewagą. Najlepszy rytm pokazał już na treningach, ale udało mu się go uchwycić w wyścigu, startując bardzo dobrze i uciekając już na pierwszych zakrętach.

Od tyłu walka była intensywna, a wielkim beneficjentem została Ana Carrasco. Nie tylko dlatego, że była druga, ale dlatego, że Scott Deroue spadł na ostatnich metrach, dzięki czemu Murcjanka odzyskała prowadzenie w mistrzostwach świata. I fantastyczna trzecia pozycja dla Miki Péreza. Podwójne hiszpańskie podium w MotorLand.

Deroue spadł na ostatnich metrach, a Mika Pérez trafia na podium

Alvaro Diaz Spp300 Aragon 2020

Przed wyjazdem złe wieści dla Unai Orradre, który zajął piąte miejsce, ale został wysłany na koniec siatki za przekroczenie ciśnienia w oponach. Jeffrey Buis zdołał utrzymać pierwszą pozycję na starcie przed braćmi Kawakami, którzy obaj weszli do pierwszego rzędu.

Buis był gotowy do przerwania wyścigu. Spuścił głowę i sam zaczął uciekać. Po zaledwie dwóch okrążeniach był już o sekundę przed Bruno Ieraci. Wypadki z tyłu grupy nie zdarzały się ciągle, jak zwykle w tych wyścigach Supersport 300.

Kroh Ssp300 Aragon 2020

Zdecydowanie Buis odchodził bez sprzeciwu. Holender miał już trzysekundową przewagę, a walka toczyła się o miejsca na podium, gdzie była bardzo liczna grupa. W wyścigu znaleźli się także Mika Pérez i Víctor Rodríguez, ale nieco dalej za nią Ana Carrasco, której na pierwszych okrążeniach było dużo trudniej.

Powoli Carrasco zaczął się pokazywać. Także Lider mistrzostw Scott Deroue spieszył się, aby dostać się na szczyt, a Unai Orradre, drugi wielki hiszpański atut, powrócił, by dotrzeć do grupy. Miał tyle opcji, co reszta, by stanąć na podium. Zostały trzy okrążenia, które miały być bez ćwiartki.

Sofuoglu Spp300 Aragon 2020

Upadek z Sofuoglu, drugi w sumie, trochę rozciągnął grupę, z Carrasco na drugim miejscu wyścigu. Pérez był także w kwartecie, razem z Deroue i Hugo De Cancellis. Jednak Orradre wykorzystał bitwę grupy podium, aby zahaczyć cały peleton na ostatnim okrążeniu.

Zwycięstwo z przyjemnością dla Buisa, który wygrał z brutalną siedmiosekundową przewagą. Drugie miejsce dla Any Carrasco, bardzo inteligentnej i odzyskującej przywództwo w mistrzostwach świata dzięki upadkowi Deroue na ostatnich metrach. Na zakończenie imprezy trzecie miejsce dla Hiszpana Miki Péreza. Unai Orradre zajął szóste miejsce.