MotoGP Holandia 2012: Kotlet Ernesta

Anonim

Ponieważ w tym tygodniu jest GP, czas spojrzeć na Chop. Ernesta Zobaczmy, jakie dane nam mówią o tym, co przez wiele lat było uważane za "Katedrę" światowego motocykla. Oczywiście wtedy przyjechały organizowane w naszym kraju GP, z dużo większą liczbą kibiców, nowoczesnymi torami i dużo lepszą pogodą niż północna Europa i katedra została w końcu rozwodniona. Oczywiście europejscy kibice nadal masowo biorą udział w tych GP z bardzo prostego powodu, wyścigi, jeśli są dobre, nie ma znaczenia, gdzie je zobaczysz.

Ale nie zgubmy się w buszu i przejdźmy do sedna. Ponieważ mimo wszystko Assen jest jedynym torem, który gościł wszystkie sezony Pucharu Świata od czasu Pucharu Świata, ponieważ do dziś ścigało się czterech przyjaciół, są wśród nich rywalami na śmierć, ponieważ tak chciała prasa to. Ponadto należy zauważyć, że Rekord zwycięstw na torze Assen prowadzi pan Ángel Nieto, z 15 zwycięstwami, o jeden więcej niż D. Giacomo Agostini. Chociaż mówimy o kategorii królowej, królem jest D. Giacomo Agostini z sześcioma zwycięstwami, o jedno więcej niż Mick Doohan i Valentino Rossi.

• Jorge Lorenzo przybywa ze 140 punktami w swojej szafce, tych samych, które miał na tym etapie sezonu w 2010 roku, kiedy został ogłoszony mistrzem świata.
  • Esteve „Tito” Rabat zakończy setną karierę w Assen. Kierowca rozpoczął swoją karierę w Pucharze Świata w GP Walencji 2005 jako Wild Card, startując w 76 wyścigach w kategorii 125, a podczas ostatniego Grand Prix Silverstone zaliczył 23. start w kategorii Moto2.

• W dniu szkolenia kwalifikacyjnego 38. rocznica pierwszego występu niejakiego Kenny'ego Robertsa w Pucharze Świata. Ten występ miał miejsce w Assen TT w 1974 roku w klasie 250 cm3. Zakwalifikował się jako pierwszy na starcie i zajął trzecie miejsce w wyścigu.
  • Zwycięstwo Jorge Lorenzo w GP Silverstone było numerem 21, jeden mniej w klasie premier niż piloci tacy jak John Surtress i Geoff Duke (który zdobył cztery mistrzostwa świata) i Kenny Roberts (z trzema mistrzostwami świata).
  • Podium zdobyte przez Casey Soner na Silverstone jest 21 z rzędu w pierwszej czwórce że australijski pilot dostaje. W całej historii mundialu tylko Valentino Rossi z 28, Jorge Lorenzo z 25 i Giacomo Agostini z 22 osiągnęli podobną sekwencję.
  • Jorge Lorenzo, Casey Stoner i Dani Pedrosa, podium MotoGP na Silverstone, to 17. raz, kiedy trzej zawodnicy finiszowali razem na podium. To także czwarte spotkanie tej trójki kolarzy na podium w tym sezonie.

• Triumf zwycięstw osiągnięty przez hiszpańskich pilotów w Silverstone jest 14-ty raz został osiągnięty, wiążąc w tym rankingu Hiszpanię z Włochami.
  • Powrót Cala Crutchlowa który skończył szósty, zostawiając dwudzieste na starcie jest największy powrót zrównał się z Sylvainem Guintolí w 2007 roku podczas GP Japonii, który mimo deszczu rozpoczął 18. i zajął 4. miejsce.
  • Sobota (dzień wyścigu) wystarczy 11 lat od ostatniego zwycięstwa brytyjskiego kolarza w klasie 250cc, zaszczyt należy do Jeremy'ego McWilliamsa.
  • Jorge Lorenzo Wygrał swoje trzecie z rzędu GP na Silverstone, jeśli wygra w Assen, będzie jedynym kierowcą, który to zrobi, odkąd Valentino Rossi wygrał 5 kolejnych wyścigów w 2008 roku.
  • Marc Marquez wygrał wyścig 125 w 2010 roku startując z pole position, w zeszłym roku wygrał wyścig Moto2 startując z drugiej pozycji.

• Jedyne podium z Pol Espargaro w Assen sięga trzecie miejsce w 125cc w 2010 r., w zeszłym roku nie ukończył wyścigu z powodu wypadku na 20 okrążeniu.
  • Toni Elías wygrał swój pierwszy wyścig 125 w 2001 roku w Assen

• W 2011 roku Máverick Viñales miał doskonały weekend, zdobywając pole position, wygrywając wyścig 125 i ustanawiając najszybsze okrążenie w wyścigu. W ostatnich ośmiu wyścigach sześciokrotnie stawał na podium, a pięć w top boxie.

Jak dotąd statystyki na ten weekend zapisz je, aby zaimponować znajomym przy barze. Albo zapamiętaj je, bo kiedy komentatorzy telewizyjni będą się nabijać, możesz dokończyć zdanie. Że nie są dużo więcej warte.