Mistrzostwa Hiszpanii: Bou odbiera przywództwo Radze na Outdoor de León

Toni Bou nowym liderem Hiszpańskie Mistrzostwa Trialowe, po wygraniu trzeciej rundy konkursu, która odbyła się w Pobladura de las Regueras w León. Montesa's wykonał świetną robotę, zwłaszcza w drugiej rundzie, w której ukarał tylko jeden punkt. Za, Jeroni Fajardo(Beta) swój znakomity moment potwierdza drugim miejscem. Albert Cabestany (Sherco) zajął podium, podczas gdy Adam Raga (Gas Gas) – który przybył na imprezę jako lider mistrzostw – zajął czwarte miejsce.

W ten sposób Gas Gas zrezygnował z przywództwa w mistrzostwach, wyrażając urazę kontuzja kolana co uniemożliwiło mu treningi w ostatnich tygodniach. Ból nie pozwolił mu być w 100%, ale przynajmniej był w stanie konkurować, ponieważ jego obecność była wątpliwa do ostatniej chwili. Adam będzie operowany na kolanie w środę 15-go w klinice Dexeus przez lekarza specjalistę Monllau pod opieką dr Mir. Stąd życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia.

Trasa imprezy składała się z piętnastu stref: jednej krytej (ostatnia, z kamieniami i kłodami) oraz czternastu naturalnych. Skała, ziemia i woda były bardzo selektywnymi przeszkodami, w których różnice były szybko zaznaczane. Zwycięzca zakończył z wyraźną przewagą nad rywalami, zaznaczając różnice z pierwszego kroku, karząc tylko 10 punktami. Na drugim okrążeniu jeszcze bardziej poprawił swój występ, zdobywając jeden punkt i kończąc wyścig z końcową przewagą 16 punktów nad drugim sklasyfikowanym Jeronim Fajardo.

Ze swojej strony Laia Sanz zajęła piąte miejsce w kategorii TR2. Ostatecznie zdobył 32 punkty, pięć za zwycięzcą. To była dobra zachęta na najbliższą niedzielę, kiedy we włoskim Pragelato będzie musiał bronić prowadzenia w Mistrzostwach Europy Kobiet.